FAQ

najczęściej zadawane pytania

Woskowijki WaxyPack to alternatywa dla plastikowych opakowań oraz folii aluminiowej. Stworzone w 100% z naturalnych składników, wykonane ręcznie w Polsce.

Opakowania WaxyPack są wielokrotnego użytku i odpowiednio zadbane mogą służyć nawet od 6 do 12 miesięcy! Statystyczny Polak używa dwóch torbek plastikowych dziennie. Zamieniając plastik na WaxyPack zaoszczędzisz pieniądze i przyczynisz się do ratowania naszej planety!

Woskowijki WaxyPack mają właściwości antybakteryjne oraz pomagają utrzymać dłuższą świeżość pożywienia! Żywica jako jeden ze składników odpowiada również za dodanie właściwości antyseptycznych.

Woskowijki WaxyPack wykonane są w 100% z organicznej bawełny z certyfikatem GOTS, z naturalnym roztworem wosku pszczelego, żywicy drzewnej i organicznym olejem jojoba. Dodatkowo są zdecydowanie lepsze i ładniejsze niż plastik! 🙂

Pochodzenie włókien wg standardu GOTS powinny być naturalne, a uprawy powinny być prowadzone metodami ekologicznymi bez udziału pestycydów, niepotrzebnej chemii.

To najlepszy w branży certyfikat obejmujący wszystkie etapy produkcji wyrobów z tkanin naturalnych (od surowca poprzez gotowy produkt). Aby go otrzymać należy spełnić bardzo rygorystyczne kryteria środowiskowe w oparciu o odpowiednie międzynarodowe wytyczne.

Ludzie często są zachwyceni tym, jak dobrze działają nasze opakowania. Po prostu użyj ciepła dłoni, aby zmiękczyć woskowijki WaxyPack i owinąć nimi kanapki, owoce, warzywa, ser, miski z jedzeniem i wszystko inne, co przyjdzie Ci do głowy.
Nie zalecamy używania naszych opakowań na mięso.

Opakowania WaxyPack najlepiej sprawdzają się w przypadku produktów chłodzonych, a także doskonale nadają się do przechowywania żywności podczas podróży do pracy, szkoły lub na pikniki i wycieczki.

To bardzo proste! Przetrzyj użyte lub zabrudzone woskowijki wilgotną ściereczką lub umyj ręcznie przy użyciu zimnej wody i ekologicznego detergentu. Następnie pozostaw na powietrzu do wyschnięcia (np. na suszarce do naczyń).

Trzymaj opakowania WaxyPack z dala od wszelkich źródeł ciepła oraz gorącej wody, ponieważ mogą zacząć się topić.

Owijanie jedzenia o specyficznym, mocnym zabarwieniu, jak np. buraki, może skutkować w zabarwieniu woskowijek. Nie musisz się tym martwić – nada to Twojemu opakowaniu jedynego i oryginalnego designu 🙂

Możesz przechowywać woskowijki WaxyPack gdziekolwiek, z dala od źródeł ciepła i bezpośredniego światła słonecznego. Nie chcemy aby Twoje opakowanie się roztopiło. Dobrym miejscem będzie szuflada na przybory kuchenne, czy nawet obok pojemnika na chleb.
Opakowania WaxyPack w każdym miejscu wyglądają niesamowicie 🙂

Nasze opakowania są wielokrotnego użytku i odpowiednio zadbane mogą służyć nawet od 6 do 12 miesięcy! Pomyśl, ile zaoszczędzisz plastiku!
Po tym czasie możesz pociąć woskowijki na kawałki i użyć jako naturalnej rozpałki do ognia, bądź wyrzucić na kompost, ponieważ są one w 100% biodegradowalne.

Opakowania WaxyPack są w 100% naturalnym produktem, dlatego przy częstym użyciu mogą pojawić się zagniecenia i pęknięcia w wosku – to tylko dodaje charakteru opakowaniom!

Nasze woskowijki mają delikatny, subtelny zapach pszczelego wosku, który będzie przypominał Ci, że pszczoły pomogły w stworzeniu WaxyPack!
Zapach będzie stawał się coraz słabszy wraz z czasem użytkowania.

Nasze opakowania nie zmieniają smaku jedzenia! Przy pierwszych użyciach produktu będzie można poczuć bardzo delikatny i subtelny aromat wosku pszczelego, który zmniejszy się z czasem.

Tak! Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę DOSTAWA I PŁATNOŚĆ.

Mamy klientów na całym świecie, którzy nie mieli problemów z opakowaniami WaxyPack. Zalecamy przechowywanie woskowijek w ciemnym, chłodnym miejscu, a nawet w lodówce w naprawdę upalne dni. Należy uważać, aby nie pozostawić opakowania w torbie narażonej na bezpośrednie światło słoneczne! Może to spowodować stopienie i lepkość.

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie zapraszamy do kontaktu!