CZYM SĄ OPAKOWANIA WAXYPACK I JAK ICH UŻYWAĆ?

Woskowijki WaxyPack są ekologiczną alternatywą dla plastiku, folii spożywczej
i aluminiowej, plastikowych lunch boxów. W WaxyPack możesz zapakować kanapki do pracy lub szkoły, lunch, warzywa, owoce, chleb, owinąć miskę i wszystko inne co przyjdzie Ci do głowy!

Woskowijki WaxyPack to bawełniana tkanina nasączona odpowiednimi składnikami, która pod wpływem ciepła rąk i nacisku przybierze kształt przedmiotu i opakuje wybraną rzecz. Zachowuje się podobnie do folli aluminiowej, z jedną znaczącą różnicą – jest ekologiczna, w 100% naturalna i wielokrotnego użytku. Po użyciu po prostu umyj opakowanie zimną wodą i pozostaw do wyschnięcia. Następnie wykorzystaj ponownie.

Woskowijki WaxyPack mają właściwości antybakteryjne i antyseptyczne. Pozwalają również zachować dłuższą świeżość przechowywanej żywności.​

materiał ekologiczny - woskowijki waxypack
Z czego wykonane są opakowania WaxyPack?

Podstawą woskowijek WaxyPack jest wysokiej jakości, ekologiczna i minimalistyczna certyfikowana bawełna. Z dodatkiem pszczelego wosku, oczyszczonej żywicy drzewnej oraz organicznego oleju jojoba powstaje zachwycająca, trwała, biodegradowalna i wszechstronna alternatywa dla plastiku i folii spożywczej.

Nasze materiały są produkowane według ścisłych, kontrolowanych kryteriów środowiskowych i społecznych. Materiały pochodzące z uprawy biologicznej zmniejszają emisję gazów cieplarnianych aż o 94%!

Oczyszczony wosk pszczeli, żywica drzewna oraz organiczny, zimnotłoczony olej jojoba – te trzy składniki odpowiadają za właściwości opakowań WaxyPack. Każda woskowijka jest wykonana przez nas ręcznie w Polsce. 

Cały nasz wosk pszczeli pozyskujemy od pszczelarzy, którzy spełniają nasze rygorystyczne normy dotyczące zrównoważonego pszczelarstwa. Wosk pszczeli ma naturalne właściwości antybakteryjne, a dodatkowo w naszych opakowaniach pomaga utrzymać świeżość pożywienia i pozwala na wielokrotne używanie. 

Woskowijki WaxyPack wzbogacone o organiczny olej jojoba pozwalają zachować dłuższą świeżość przechowywanej żywności. Olej odpowiada również za przedłużenie trwałości pozostałych składników.

Dodatek żywicy drzewnej dodaje naszym woskowijkom właściwości antyseptycznych i antybakteryjnych.

opakowania zero waste na kanapki
Jak dbać o woskowijki WaxyPack?

To bardzo proste! Przetrzyj użyte lub zabrudzone woskowijki wilgotną ściereczką lub umyj ręcznie przy użyciu zimnej wody i ekologicznego detergentu. Następnie pozostaw na powietrzu do wyschnięcia (np. na suszarce do naczyń).

Trzymaj opakowania WaxyPack z dala od wszelkich źródeł ciepła oraz gorącej wody, ponieważ mogą zacząć się topić.

Owijanie jedzenia o specyficznym, mocnym zabarwieniu, jak np. buraki, może skutkować w zabarwieniu woskowijek. Nie musisz się tym martwić – nada to Twojemu opakowaniu jedynego i oryginalnego designu.

Nasze opakowania są wielokrotnego użytku i odpowiednio zadbane mogą służyć nawet od 6 do 12 miesięcy! Pomyśl, ile zaoszczędzisz plastiku!
Po tym czasie możesz pociąć woskowijki na kawałki i użyć jako naturalnej rozpałki do ognia, bądź wyrzucić na kompost, ponieważ są one w 100% biodegradowalne.

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie zapraszamy na naszą stronę FAQ!